טוען
ההבט הכלכליההיבט המוסריהתאבדויות ומצוקה נפשיתחזית

צבא רווחה לישראל: נתוני עוני חמורים בצה”ל

יותר ממאה מיליון שקלים מעניק צה”ל מדי שנה לחיילים נשואים ולכאלה שמגיעים ממשפחות במצב כלכלי קשה. על פי התחזיות, המספרים צפויים לעלות בשנים הקרובות. האם הסכומים מוצדקים? אגף כוח אדם בוחן מחדש את הסוגיה.
מרד בגדוד 12 של חטיבת גולני שהתפוצץ לפני חודשיים, עורר סוגיה בוערת שמעסיקה את צה”ל רבות. שניים משבעת החיילים שעזבו אז את שטחי האימון ברמת הגולן, לא עשו זאת במחאה על יחסי ותיקים־צעירים או יחס נוקשה של מפקד, אלא בשל המצב הכלכלי בבית שלא נתן להם מנוח.

כל התכנים הכי מעניינים -­בעמוד הפייסבוק שלנו

קצין בכיר בחטיבה הזדעק לספר לכתבים אחרי פרסום המחאה כי בגולני לבדה ישנם כ־500 חיילים שזקוקים לסיוע כלכלי – מספר לא מעודד בכלל – וקצינים בכירים מעידים כי בחטיבות לוחמות אחרות המצב איננו טוב יותר. אם נשים את הנתונים על השולחן, כ־20 אחוזים מחיילי צה”ל מקבלים סיוע כלכלי באופן קבוע.

נתוני העוני החמורים במדינה חודרים גם לצה”ל, והמספרים עשויים לצמוח בעתיד בהיקף משמעותי. נתונים רשמיים של צה”ל שהגיעו לידי ‘nrg’ מצביעים על הערכה שלפיה יירשם גידול ב’תשלומי המשפחה’, אחד ממישורי התמיכה שמעניק צה”ל לחיילים ולמשפחותיהם. לא תמיד מדובר בעניים הרעבים ללחם, אך בלי התמיכה של צה”ל חלקם מתקשים לשרת.

לכתבה המלאה באתר NRG
https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/1/ART2/680/860.html

השאר תגובה

Font Resize
Contrast